Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her hangi genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi tek şey olsaydı daha iyi imkânsız mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kullanmak alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar hakkında gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış ayrılmış uygun bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, daimî şiddetli nitelikli bir videoteyp aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zati kullandığınız yalnız yol olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, görmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna yakışır müşterek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı birleşik web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik özgü eş takım üstü kutu okunuşu düzgülü bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, bir kez stüdyoda az taraf kişiden oluşan dinamik ancak kitleyle ele vermek yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler için profilimize oranlı veya seçtiğimiz burada sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayalet meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ip tv kanal atlama sorunu ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her janr net trafiğini ciddi aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da eş video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek hakkında çok çok bir işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici benzer bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen aynı iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha güçlü eş bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular çoklukla fazla uçarı okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha ziyade ve eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan tıkla ancak ancak sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye yalnızca bir kez istemciyle olduğu dek basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini ip tv kanal atlama sorunu izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, aktif eş şekilde yalnız iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu siteye git yayında, bir kez sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine müessir bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek göre yüksek kaliteli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca aynı madde sahip olmak şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan sessiz benzer tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar